Obavijest o nastavi na daljinu

Poštovani roditelji i skrbnici, drage učenice i učenici,
odlukom Vlade Republike Hrvatske od 16. ožujka 2020. godine, zbog stanja sigurnosti izazvanog epidemiološkom situacijom, do daljnjega nema nastave u školama Republike Hrvatske. Odlukom Ministarstva znanosti i obrazovanja od ponedjeljka, 16. ožujka 2020. godine u osnovnim i srednjim školama odvijat će se online nastava (nastava na daljinu) uz pomoć informacijsko-komunikacijske tehnologije. Škola provodi pripremne aktivnosti za odvijanje takvog oblika nastave.

Nastava na daljinu odvijat će se:
- za učenike od 1. do 3. razreda u virtualnim učionicama i u komunikaciji s nastavnicima
- za učenike 4. razreda na televizijskom programu Sportska TV, u virtualnim učionicama i u komunikaciji s nastavnicima.
Za maturante će od ponedjeljka biti organizirana nastava na Sportskoj TV od 12:45 do 14 sati za sljedeće predmete: Matematika, Hrvatski jezik, Geografija, Engleski jezik, Njemački jezik.
Poveznice na virtualnu učionicu svakog pojedinog razreda bit će objavljene na mrežnoj stranici Škole. Učenici će se u sustav prijavljivati svojim AAI@Edu.hr korisničkim računom (isti kao i za e-Dnevnik za učenike). Do srijede se očekuje puna uspostava nastave na daljinu. Moguće poteškoće u radu sustava nadomjestit ćemo individualnim radom i kontaktom učenika s nastavnicima alternativnim komunikacijskim kanalima (e-pošta, Viber, Facebook, WhatsApp…). Nastavnici pripremaju nastavne materijale za sve i imaju rezervne planove i strategije za rad.
Molimo vas da pratite sve obavijesti i promjene na službenim mrežnim stranicama i Facebook stranici Škole i da budete u kontaktu s razrednicima.
Pozivamo učenike da rade odgovorno, savjesno i motivirano, poštujući primjerene oblike ponašanja u virtualnim učionicama. Roditelji su dužni opravdati neaktivnost učenika u virtualnoj učionici.
Budimo svi zajedno strpljivi, disciplinirani i odgovorni za rad u novim, izazovnim okolnostima. Svako vam dobro, čuvajte se! 💪💜

Sandra Breka-Ovčar, ravnateljica

objavio: Miljenko Blažeka   datum: 14. 3. 2020.