Humanitarni koncert „Slavenski bi svirao“

Naši su gimnazijalci već dobro poznati humanitarci, no ovog su puta oni trebali pomoć drugih. Školski zbor, školski bend, gimnazijski 'klasičari' i drugi brojni izvođači redovito su uključeni u glazbena događanja u Gimnaziji, gradu Čakovcu, Međimurskoj županiji i šire. Za brojne nastupe pripremaju ih naši profesori, a sve to bilo bi mnogo lakše uz novi školski klavir. Zato su organizirali koncert kojim su prikupljali sredstva za kupnju novog klavira koji bi našim učenicima koji se bave glazbom ili jednostavno vole uživati u njoj, omogućio lakši rad i ljepši boravak u školi.

Koncert „Slavenski bi svirao“ održan je u srijedu 3. travnja u Centru za kulturu Čakovec. Zboraši, polaznici izborne nastave glazbene umjetnosti, bend Poetikon i ostali pjevači, glazbenici, pa čak i plesači, publici su priredili divnu glazbenu večer. Učenike su pripremili prof. Branka Srnec Tompa, prof. Damir Rodiger te prof. Ivan Pranjić, koji su i sami zapjevali uz zbor profesora i učenika „Gymnasium“. Na koncertu smo ugostili i Studio suvremenog plesa Teuta većina čijih članica su upravo gimnazijalke. Izvedenu koreografiju potpisuje plesna pedagoginja Nikolina Mekovec.

Osim dolaskom na koncert, od 15. ožujka do 15. travnja 2019. donacije su se mogle uplatiti na račun škole.

Gimnazijalci srdačno zahvaljuju svima koji su na bilo koji način pomogli u ostvarivanju ovog cilja!

Jana Srnec, 2.g

objavio: Martina Mavrek   datum: 25. 4. 2019.