Održano natjecanje Best in English

U petak, 30. studenog, učenici naše škole testirali su svoje znanje engleskog jezika na online natjecanju Best in English. Gimnazijalci su redoviti sudionici ovog natjecanja već nekoliko godina. I ovaj je put odaziv bio velik.

U informatičkoj učionici i učionici br. 13 gimnazijalci su na tabletima i prijenosnim računalima od 9 sati rješavali ispit za koji su imali točno sat vremena. Test se sastojao od različitih zadataka kojima se ispituju vokabularna i gramatička znanja sudionika, ali i vještine slušanja te razumijevanja jezika.

Postignuti broj bodova učenici su saznali odmah nakon što su poslali riješeni ispit. Sada preostaje pričekati nekoliko tjedana da se testovi pregledaju i da se odaberu najbolji u Europi koji će osvojiti nagrade.

Ovo natjecanje sponzorira Ministarstvo obrazovanja Republike Češke. Učenik koji zauzme prvo mjesto osvaja dvotjedni jezični tečaj u Kanadi koji uključuje smještaj i zrakoplovne karte, a oni koji se plasiraju na ostalih 9 mjesta  dobivaju mogućnost sudjelovanja na Europskoj ljetnoj školi (https://europeansummerschool.com/).

Tina Čatlaić, 4.b

objavio: Martina Mavrek   datum: 5. 12. 2018.

Službeni Instagram

Državna matura 2019.

« Prosinac 2018 »

07.12.2018. 15:30
Održan Strateški forum o digitalnom sazrijevanju škola
U organizaciji Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNET i Ministarstva znanosti i obrazovanja, održan je Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola". Na Forumu su uz pomoćnicu ministrice znanosti i obrazovanja, prof. Lidiju Kralj sudjelovali i Ádám Horváth iz mađarskog Centra za digitalnu pedagogiju i metodologiju i Borut Čampelj iz Ministarstva obrazovanja, znanosti i sporta u Sloveniji.

04.12.2018. 09:01
Najava: Strateški forum "Digitalno sazrijevanje škola"
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja organizira Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola", koji će se održati u srijedu, 5. prosinca 2018. godine s početkom u 15 sati u prostorijama Ministarstva znanosti i obrazovanja.