Glazbeni trenuci s gimnazijalcima

Po prvi put u našoj Gimnaziji održani su Moments musicaux ili Muzički trenuci s gimnazijalcima. Svojim umijećem sviranja i pjevanja predstavili su nam se talentirani glazbenici naše škole uz vodstvo profesorice Branke Srnec Tompa.

Musicaux moments otvorili su Franjo Križaić na tenor saksofonu te Hana Perko na alt saksofonu s prepoznatljivom skladbom  Henryja Mancinija „Pink Panther“ uz pratnju plesača Nina Šatraka i Matije Zadravca. Nakon njih su Melani Milijančić i Ana Horvat četveroručno na klaviru zasvirale skladbu „Španjolski ples“. Svoje umijeće pjevanja pokazala nam je Ines Ceilinger sa skladbom Josipa Hatzea „Ljuven sanak“. Na klaviru ju je pratio Luka Jalšovec. Skladbu Franza Schuberta „Ave Maria“ izveli su Klara Piskač na violini i Luka Jalšovec na klaviru. Harmoniku je zasvirala Adriana Klobučarić, a izvela je skladbu Johannesa Brahmsa „Mađarski ples no. 5“. Još jednu skladbu Johannesa Brahmsa ali ovaj put „Mađarski ples no. 11“, odsvirali su nam četveroručno na klaviru Miša Ovčar i Luka Jalšovec. I za kraj ostala je skladba Consuele Velasquez „Besame mucho“ koju su izveli Franjo Križaić, Miša Ovčar i Luka Jalšovec, a otpjevao Ivan Munđar. Bilo je divno, spremni smo za još!

Klara Jančec 1.d

objavio: Martina Mavrek   datum: 13. 11. 2018.

Službeni Instagram

Državna matura 2019.

« Prosinac 2018 »

07.12.2018. 15:30
Održan Strateški forum o digitalnom sazrijevanju škola
U organizaciji Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNET i Ministarstva znanosti i obrazovanja, održan je Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola". Na Forumu su uz pomoćnicu ministrice znanosti i obrazovanja, prof. Lidiju Kralj sudjelovali i Ádám Horváth iz mađarskog Centra za digitalnu pedagogiju i metodologiju i Borut Čampelj iz Ministarstva obrazovanja, znanosti i sporta u Sloveniji.

04.12.2018. 09:01
Najava: Strateški forum "Digitalno sazrijevanje škola"
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja organizira Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola", koji će se održati u srijedu, 5. prosinca 2018. godine s početkom u 15 sati u prostorijama Ministarstva znanosti i obrazovanja.