Promocija zbirke pjesama Tine Čatlaić

Još jedan događaj kojim smo obilježili Mjesec hrvatske knjige  promocija je zbirke pjesma „Gušenje polikromije“ naše maturantice, Tine Čatlaić. Zbirka, koja je ciklus pjesama nastalih u razdoblju od 2014. do 2018. godine, jedna je od triju odabranih zbirki na Natječaju grada Čakovca koja je izdana u Biblioteci Insula.

Na promociji održanoj u petak, 9. studenog 2018. godine, govorili su Tinini profesori Mirjana Vidović i Ivan Pranjić, urednik Biblioteke Insula Miroslav Gakić, a tri odabrane pjesme iz zbirke čitao je Marko Zidarić, student FFZG i član Dramskog studija Dada. Luka Jalšovec iz 4.f promociju je podržao na klaviru.

Profesor Pranjić Tinin je mentor s književne radionice, a pjesnikinju je predstavio od prvog susreta s njom, na državnoj smotri Lidrano na kojem je sudjelovala još u osmom razredu i već tada žiri zadivila zrelošću izraza. Suradnju su nastavili na uređivanju podlistka Zoon poetikon, a kruna suradnje ova je zbirka. Profesorica Vidović govorila je o velikoj Tininoj gladi za pisanom riječi koja je uvijek inspiracija za nastavnika.

Sudeći prema velikom interesu za potpisani primjerak, koji se mogao dobiti na kraju promocije, Tina je već sad ostvarila veliki uspjeh. Čestitamo joj i s nestrpljenjem očekujemo sljedeću zbirku!

Katja Siročić, 4.b

objavio: Martina Mavrek   datum: 11. 11. 2018.

Službeni Instagram

Državna matura 2019.

« Prosinac 2018 »

07.12.2018. 15:30
Održan Strateški forum o digitalnom sazrijevanju škola
U organizaciji Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNET i Ministarstva znanosti i obrazovanja, održan je Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola". Na Forumu su uz pomoćnicu ministrice znanosti i obrazovanja, prof. Lidiju Kralj sudjelovali i Ádám Horváth iz mađarskog Centra za digitalnu pedagogiju i metodologiju i Borut Čampelj iz Ministarstva obrazovanja, znanosti i sporta u Sloveniji.

04.12.2018. 09:01
Najava: Strateški forum "Digitalno sazrijevanje škola"
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja organizira Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola", koji će se održati u srijedu, 5. prosinca 2018. godine s početkom u 15 sati u prostorijama Ministarstva znanosti i obrazovanja.