Obilježen Europski dan jezika

Europski dan jezika obilježava se 26. rujna, a gimnazijalci su imali sreću podijeliti aktivnosti vezane uz taj dan sa svojim gostima iz Poljske. U višejezičnom programu sudjelovali su ravnopravno i gosti i domaćini, a potom je otvoren novouređen dio knjižnice Gimnazije Josipa Slavenskog s literaturom na stranim jezicima.

U programu su se gimnazijalci predstavili pjesmama na njemačkom i engleskom u izvedbi Vitomire Turk i kazivanjem balade Erlkönig, J. W. Goethea. Učenike je pripremala profesorica Vesna Malekoci Tarandek. Naši gosti iz Poljske na engleskom su predstavili svoju zemlju, grad iz kojeg dolaze i školu. Nakon programa službeno je otvoren dio knjižnice s građom na stranim jezicima, a o knjižnom fondu je učenicima par riječi uputio knjižničar Miroslav Gakić. Potom su učenici domaćini sa svojim gostima iz Poljske sudjelovali na radionicama iz španjolskog i francuskog koje je osmislila profesorica Marija Dobec.

objavio: Martina Mavrek   datum: 3. 10. 2018.

Službeni Instagram

Državna matura 2019.

« Prosinac 2018 »

07.12.2018. 15:30
Održan Strateški forum o digitalnom sazrijevanju škola
U organizaciji Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNET i Ministarstva znanosti i obrazovanja, održan je Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola". Na Forumu su uz pomoćnicu ministrice znanosti i obrazovanja, prof. Lidiju Kralj sudjelovali i Ádám Horváth iz mađarskog Centra za digitalnu pedagogiju i metodologiju i Borut Čampelj iz Ministarstva obrazovanja, znanosti i sporta u Sloveniji.

04.12.2018. 09:01
Najava: Strateški forum "Digitalno sazrijevanje škola"
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja organizira Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola", koji će se održati u srijedu, 5. prosinca 2018. godine s početkom u 15 sati u prostorijama Ministarstva znanosti i obrazovanja.