Nova faza Laboratorija arhitekture

S početkom nove školske godine, nastavljen je i projekt Laboratorij arhitekture koji je počeo u prosincu 2017. godine.

Tijekom razrade prostorne intervencije u lipnju, polaznici radionice su došli do zaključka da je jedan od glavnih prostornih problema u Čakovcu područje Trnave. Osim što prostoru nedostaje kvaliteta oblikovanja, puno je neiskorištenih zelenih površina te ne postoje uređene biciklističke i pješačke staze. Cilj polaznika i edukatora bio je pomoću malih intervencija stvoriti prostor koji će svojim izgledom i funkcijama privlačiti lokalno stanovništvo.

Na četverodnevnim radionicama, od 10. do 13. rujna, realizirali su svoje ideje i planove vezane uz poboljšanje prostora Trnave. U dvorištu Graditeljske škole Čakovec bojali su mreže i kasnije ih postavili na ograde pješačkih i kolnih mostova na Trnavi. Ispleli su i ležaljke od crvenog konopa koje će biti uklopljene u prostor na sljedećim radionicama. Zapuštena pješačko- biciklistička staza kod Elektre dobila je novi izgled. Bojeći asfalt trima osnovnim bojama u različitim uzorcima, stvoren je sasvim novi ugođaj.

Sudeći po zainteresiranosti prolaznika za vrijeme radova, ovaj dio grada postao je ugodnije i veselije mjesto za boravak!

Dora Balent 3.d

objavio: Martina Mavrek   datum: 17. 9. 2018.

Službeni Instagram

Državna matura 2019.

« Prosinac 2018 »

07.12.2018. 15:30
Održan Strateški forum o digitalnom sazrijevanju škola
U organizaciji Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNET i Ministarstva znanosti i obrazovanja, održan je Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola". Na Forumu su uz pomoćnicu ministrice znanosti i obrazovanja, prof. Lidiju Kralj sudjelovali i Ádám Horváth iz mađarskog Centra za digitalnu pedagogiju i metodologiju i Borut Čampelj iz Ministarstva obrazovanja, znanosti i sporta u Sloveniji.

04.12.2018. 09:01
Najava: Strateški forum "Digitalno sazrijevanje škola"
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja organizira Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola", koji će se održati u srijedu, 5. prosinca 2018. godine s početkom u 15 sati u prostorijama Ministarstva znanosti i obrazovanja.