Cultural Heritage by Post

Zadnjih su nekoliko sati Povijesti učenici 3.g razreda, pod vodstvom profesorice Marije Borko, proveli uživljeni u projekt „Cultural Heritage by Post" koji je namijenjen obilježavanju Europske godine kulturne baštine.

U taj su projekt, s ciljem promicanja nacionalnog identiteta i vrijednosti kulturnog nasljeđa, osim iz Hrvatske, uključene i škole iz Danske, Poljske, Grčke, Austrije, Cipra i Portugala. Između svih ovih država razmjenjuju se razglednice te paketi s nacionalnim proizvodima. U ovom projektu sudjeluju i druge škole iz Lijepe Naše, a čakovečki gimnazijalci predstavljaju malo i svima im drago Međimurje.

Tako su uz razglednice, koje ilustriraju kulturne znamenitosti Čakovca, poslali i kratke crtice o njima napisane na engleskom jeziku kako bi oni koji ih primaju što bolje upoznali naš kraj. U sklopu projekta jezičari su također na zajedničkoj platformi objavili kratak videouradak snimljen u Muzeju Međimurja koji služi kao uvod onome što dalje pripremaju.

Martina Železnjak, 3.g

objavio: Gabrijela Brljak   datum: 19. 3. 2018.

Službeni Instagram

Državna matura 2019.

« Prosinac 2018 »

07.12.2018. 15:30
Održan Strateški forum o digitalnom sazrijevanju škola
U organizaciji Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNET i Ministarstva znanosti i obrazovanja, održan je Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola". Na Forumu su uz pomoćnicu ministrice znanosti i obrazovanja, prof. Lidiju Kralj sudjelovali i Ádám Horváth iz mađarskog Centra za digitalnu pedagogiju i metodologiju i Borut Čampelj iz Ministarstva obrazovanja, znanosti i sporta u Sloveniji.

04.12.2018. 09:01
Najava: Strateški forum "Digitalno sazrijevanje škola"
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja organizira Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola", koji će se održati u srijedu, 5. prosinca 2018. godine s početkom u 15 sati u prostorijama Ministarstva znanosti i obrazovanja.