Gimnazijalci odlični na državnom Natjecanju iz informatike

Od 13. do 16. ožujka u Primoštenu je održano državno Natjecanje iz informatike u organizaciji Agencije za odgoj i obrazovanje, Hrvatske zajednice tehničke kulture i Hrvatskog saveza informatičara.

Naša je škola imala dva predstavnika, Martina Josipa Kocijana iz 2.f i Juricu Horvata iz 4.f razreda, koji su se natjecali u kategoriji Primjena algoritama. Nakon dva dana rješavanja vrlo teških problemskih zadataka na računalu, Martin Josip Kocijan zauzeo je treće mjesto među učenicima drugih razreda, a Jurica Horvat deseto mjesto među učenicima četvrtih razreda. Učenike su pratili njihovi profesori informatike Darinka Drabić i Miljenko Blažeka.

Za Martina Josipa ovogodišnja sezona natjecanja još uvijek nije završila. On je, naime, pozvan na Hrvatsku informatičku olimpijadu koja će se održati 25. ožujka, a na kojoj će se s najboljima od najboljih boriti kako bi se plasirao na daljnje pripreme i ulazak u reprezentaciju Hrvatske koja će nas predstavljati na Međunarodnoj informatičkoj olimpijadi u Japanu.

Čestitamo Martinu Josipu i Jurici te njihovim mentorima, a Martinu želimo puno sreće u nastavku natjecanja!

objavio: Gabrijela Brljak   datum: 19. 3. 2018.

Službeni Instagram

Državna matura 2019.

« Prosinac 2018 »

07.12.2018. 15:30
Održan Strateški forum o digitalnom sazrijevanju škola
U organizaciji Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNET i Ministarstva znanosti i obrazovanja, održan je Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola". Na Forumu su uz pomoćnicu ministrice znanosti i obrazovanja, prof. Lidiju Kralj sudjelovali i Ádám Horváth iz mađarskog Centra za digitalnu pedagogiju i metodologiju i Borut Čampelj iz Ministarstva obrazovanja, znanosti i sporta u Sloveniji.

04.12.2018. 09:01
Najava: Strateški forum "Digitalno sazrijevanje škola"
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja organizira Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola", koji će se održati u srijedu, 5. prosinca 2018. godine s početkom u 15 sati u prostorijama Ministarstva znanosti i obrazovanja.