Gimnazijalci posjetili Veleposlanstvo Sjedinjenih Američkih Država u Zagrebu

Učenici trećih i četvrtih razreda s profesorom Petrom Pavlicom u utorak, 27. veljače, posjetili su Veleposlanstvo Sjedinjenih Američkih Država u Zagrebu – U.S. Embassy Zagreb. Imali su prilike vidjeti kako funkcionira rad veleposlanstva te osvijestiti važnost te institucije.

Učenike je primila gospođa Marica Bahlen, ravnateljica informacijskog centra Veleposlanstva, nakon čega su imali posebnu čast da budu prva grupa učenika kojoj se obratio novi američki veleposlanik u Hrvatskoj, William Robert Kohorst, koji je u Zagreb stigao tek u siječnju pa je s našim učenicima podijelio svoje dojmove o hrvatskoj kulturi i običajima te im objasnio važnost posla ambasadora. Osim s Veleposlanikom, imali su prilike razgovarati i s diplomatima i zaposlenicima Veleposlanstva, pa su tako imali priliku više saznati o načinu rada najvećeg veleposlanstva u Republici Hrvatskoj, o radu konzularnog odjela i mogućnostima rada i studiranja u SAD-u. Predavanje je održao i voditelj IT odjela čiji posao uključuje putovanja po cijelom svijetu, a koji za Hrvatsku kaže kako mu je najdraže mjesto u ovom dijelu Europe. Najzanimljiviji dio posjeta bio je razgovor s američkim marincem, koji radi u osiguranju cijelog kompleksa, jer su nakon njegovog predavanja učenici ostali fascinirani činjenicom koliko je težak posao vojnika koji štiti svoju državu, a imali su prilike isprobati i vojnu opremu. Sve u svemu, vrlo edukativan i zanimljiv posjet koji je našim učenicima dao priliku da „stanu na američko tlo" i tijekom nekoliko sati nauče najbitnije o američko-hrvatskim odnosima.

Maria Levačić, 4.b

objavio: Gabrijela Detelj   datum: 1. 3. 2018.

Državna matura 2019.

« Rujan 2018 »

19.09.2018. 14:56
U okviru CECIIS-a održan Dan e-Škola
Na Fakultetu organizacije i informatike u Varaždinu započela je trodnevna znanstvena konferencija posvećena informacijskim i inteligentnim sustavima - CECIIS 2018.

29.08.2018. 10:24
Webinar za učenike i roditelje: analitike učenja u e-Školama
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET organizira webinar na temu sustava za analitike učenja koji je osmišljen u okviru pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.