„Laboratorij arhitekture“ zainteresirao velik broj učenika

Grad Čakovec i Udruženje arhitekata Međimurja organizatori su projekta „Laboratorij arhitekture“ koji će se provoditi u Graditeljskoj školi Čakovec i Gimnaziji Josipa Slavenskog Čakovec.

U utorak, 13. veljače 2018. godine, projekt je predstavljen u našoj školi. Velik broj učenika, zainteresiranih za stjecanje znanja i vještina iz područja arhitekture, odazvao se predavanju na kojem je pobliže objašnjen cilj i tijek projekta, a koji su predstavile arhitektice Blanka Levačić, Mirjana Pintar i Silvija Pranjić iz Udruženja arhitekata Međimurja.

Projekt je podijeljen u 3 dijela: edukacije, radionice i Festival arhitekture za mlade (FAM). Učenici će se tijekom edukacija upoznati sa samim pojmom arhitekture, projektiranjem javnih prostora i prostornim razvojem Čakovca. Nakon toga slijedi sedam radionica na kojima će se, uz pomoć tima arhitekata, moći primijeniti naučeno. Prilika je to za projektiranje te istraživanje i analiziranje javnih prostora Grada. Vrhunac i posljednja sastavnica Laboratorija je FAM, dvodnevni događaj na kojem će se održavati radionice i predavanja s raspravama. Osim toga, osmišljena je izložba i kulturno-umjetnički program za javnost.

„Laboratorij arhitekture” uvodi mlade u svijet arhitekture i urbanizma te je odlična prilika za sve one koji se u budućnosti vide u tom svijetu.

Dora Balent, 2.d

objavio: Gabrijela Brljak   datum: 15. 2. 2018.

Službeni Instagram

Državna matura 2019.

« Prosinac 2018 »

07.12.2018. 15:30
Održan Strateški forum o digitalnom sazrijevanju škola
U organizaciji Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNET i Ministarstva znanosti i obrazovanja, održan je Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola". Na Forumu su uz pomoćnicu ministrice znanosti i obrazovanja, prof. Lidiju Kralj sudjelovali i Ádám Horváth iz mađarskog Centra za digitalnu pedagogiju i metodologiju i Borut Čampelj iz Ministarstva obrazovanja, znanosti i sporta u Sloveniji.

04.12.2018. 09:01
Najava: Strateški forum "Digitalno sazrijevanje škola"
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja organizira Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola", koji će se održati u srijedu, 5. prosinca 2018. godine s početkom u 15 sati u prostorijama Ministarstva znanosti i obrazovanja.