Gosti iz Španjolske posjetili Gimnaziju

Posljednjih nekoliko dana imali smo priliku ugostiti učenike prijateljske škole iz španjolskog grada Murcije. U okviru projekta „Tridesetogodišnji rat“, pod vodstvom profesorica Marije Borko i Martine Mavrek te profesora Miroslava Gakića, osmero naših učenika iz 4.a razreda, Lea Brgles, Lorena Kraljić, Klara Perčić, Rahela Šafarić, Kristina Turk, Petar Bek, Ivan Mesarić te Patrik Posedi, ugostilo je naše goste na četiri dana.

Nakon poprilično dugog putovanja, gosti su stigli u utorak u kasnim satima. Iako umorni od putovanja, znali su da ih čeka nekoliko kratkih, ali vrlo zanimljivih dana.

Prvi dan, nakon obilaska naše škole i kratkog predstavljanja Međimurja, učenici su se uputili u Muzej Međimurja Čakovec kojim su naši Španjolci ostali oduševljeni, a nakon ručka čekao ih je kratak izlet po Međimurju. Posjetili su prvo nalazište nafte u Hrvatskoj, u Peklenici, a zatim su se uputili do mlina na Muri u Svetom Martinu gdje su prošli i kroz labirint ljubavi. Kako bi se uvjerili da Međimurje nije samo ravničarski kraj, popeli su se na Mađerkin breg u Štrigovi čiji ih je pogled ostavio bez daha. Za kraj, posjetili su restoran Terbotz gdje su se učenici okrijepili, a zatim su krenuli kućama svojih domaćina.

Idući dan naši su gosti imali organiziran cjelodnevni izlet u Zagreb te su posjetili Arheološki muzej, Državni arhiv, izložbu „Croatia je Hrvatska" u tunelu Grič pod Zagrebom i Muzej torture. Na povratku su prošetali  ljupkim ulicama Varaždina, a najhrabriji su se zatrčali niz nasip uz varaždinski Stari grad. Nakon povratka imali su slobodno vrijeme za druženje sa svojim domaćinima koje je pridonijelo stvaranju novih prijateljstava koja će zasigurno trajati cijeli život.

Posljednji dan svojeg posjeta Hrvatskoj naši su učenici svojim španjolskim prijateljima po dolasku u školu predstavili svoje radove vezane uz projekt „Tridesetogodišnji rat“  te im pripremili razne igre i aktivnosti vezane uz temu. Za kraj druženja, naši su gosti prisustvovali satu Glazbene umjetnosti gdje im je posebno iznenađenje priredila vokalna skupina našeg Zbora te profesori Branka Srnec Tompa i Damir Rodiger. Na satu se pjevalo i plesalo, a smijeha nije ponestalo ni u jednom trenutku. Učenici  i njihovi domaćini svoj su posljednji dan završili cjelodnevnim zajedničkim druženjem kojim su se ujedno i pozdravili. Ovakvi projekti ne samo da potiču učenike na dodatan rad, već se zbog njih stvaraju prijateljstva za poželjeti, stoga nije čudno da su naši učenici, uz osmijehe na licu, pustili i pokoju suzu na rastanku.

Kristina Turk, 4.a

objavio: Gabrijela Detelj   datum: 25. 9. 2017.

Državna matura 2019.

« Listopad 2018 »

24.09.2018. 14:45
Objavljen preliminarni program 20. CARNET-ove korisničke konferencije CUC 2018
Objavljen je preliminarni program 20. CARNET-ove korisničke konferencije CUC 2018 koja će se pod nazivom “CUC20: mreža ideja” održati od 21. do 23. studenoga 2018. godine u Konvencijskom centru Šibenik.

19.09.2018. 14:56
U okviru CECIIS-a održan Dan e-Škola
Na Fakultetu organizacije i informatike u Varaždinu započela je trodnevna znanstvena konferencija posvećena informacijskim i inteligentnim sustavima - CECIIS 2018.