PUTUJEM I UČIM – Posjet Prirodoslovnom muzeju u Beču

Osamdesetak gimnazijalaca proteklu je subotu, 13. svibnja, provelo na izvanučioničkoj nastavi u Beču. Voditelji izvanučioničke nastave, koja je održana u sklopu STEM projekta, bili su profesori: Tanja Šalamon, Karmena Vadlja Rešetar, Nikola Lepen, Valentina Novak, Melita Sambolek i Žaklin Lukša.

Većinu dana učenici su proveli u Prirodoslovnom muzeju (Naturhistorisches Museum) gdje su, raspoređeni po grupama, sudjelovali u jednoj od četiriju radionica – „Od velikog praska do Homo sapiensa“, „Kako je stil i način života mijenjao tijelo naših predaka sve do nas danas“, „Kako je sve počelo – od velikog praska do života na Zemlji“ te „Upoznajmo životinje morskih staništa“.

Nakon radnog dijela, samostalno su razgledali impozantni postav Muzeja i uživali u slobodnom vremenu u centru Beča.

objavio: Gabrijela Detelj   datum: 16. 5. 2017.

« Lipanj 2017 »

20.06.2017. 12:51
CARNet donirao sustav za praćenje kakvoće zraka Tehničkoj školi u Sisku
Tijekom dana mnogi od nas većinu vremena provode u zatvorenom prostoru – kod kuće, na poslu ili u školi. Kakvoća zraka koji udišemo u zatvorenom prostoru ima izravan utjecaj na naše zdravlje, a loša kakvoća zraka u zatvorenom prostoru može štetiti osjetljivim skupinama stanovništva u koje spadaju i djeca.

20.06.2017. 11:02
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet priprema provedbu postupka javne nabave za „Nabavu opreme za regionalne obrazovne centre u okviru projekta “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)” i „Nabavu visokodostupnog sustava za pohranu i analizu strukturiranih i nestrukturiranih podataka u okviru projekta “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)”.