Predavanje o operaciji „Bljesak“

Maturanti naše Gimnazije, u pratnji profesorice povijesti Marije Borko, prisustvovali su u petak, 28. travnja 2017. godine, predavanju o ratnoj operaciji „Bljesak“ koja je u vrijeme Domovinskog rata imala značajnu ulogu u preokretu ratne situacije u korist Hrvatske.

Predavanje je održano u sklopu obilježavanja Dana Međimurske županije u Muzeju Međimurja, a u sklopu predavanja učenici su imali priliku razgledati i izložbu ratne opreme, a mogli su čak i probati držati pušku. Povijesne činjenice o Domovinskom ratu i VRO „Bljesak“ učenici su dobili od neposrednih sudionika navedene ratne operacije, a radi se o međimurskoj postrojbi 34. inženjerijske bojne Čakovec koja je bila prva inženjerijska postrojba Hrvatske vojske i jedina postrojba iz Međimurske županije koja je sudjelovala u VRO „Bljesak“.

Kratak film, prezentacija i priče sudionika operacije dali su učenicima detaljniji uvid u ratna zbivanja, odnosno u neke pojedinosti koje se u udžbenicima ne mogu pronaći. Dinamično i zanimljivo predavanje, kao i hrabrost koju su iskazali pripadnici 34. inženjerijske bojne, na gimnazijalce su ostavili dubok dojam.

Sara Novak, 4.g

objavio: Gabrijela Detelj   datum: 2. 5. 2017.

« Lipanj 2017 »

20.06.2017. 12:51
CARNet donirao sustav za praćenje kakvoće zraka Tehničkoj školi u Sisku
Tijekom dana mnogi od nas većinu vremena provode u zatvorenom prostoru – kod kuće, na poslu ili u školi. Kakvoća zraka koji udišemo u zatvorenom prostoru ima izravan utjecaj na naše zdravlje, a loša kakvoća zraka u zatvorenom prostoru može štetiti osjetljivim skupinama stanovništva u koje spadaju i djeca.

20.06.2017. 11:02
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet priprema provedbu postupka javne nabave za „Nabavu opreme za regionalne obrazovne centre u okviru projekta “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)” i „Nabavu visokodostupnog sustava za pohranu i analizu strukturiranih i nestrukturiranih podataka u okviru projekta “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)”.