Predavanje o operaciji „Bljesak“

Maturanti naše Gimnazije, u pratnji profesorice povijesti Marije Borko, prisustvovali su u petak, 28. travnja 2017. godine, predavanju o ratnoj operaciji „Bljesak“ koja je u vrijeme Domovinskog rata imala značajnu ulogu u preokretu ratne situacije u korist Hrvatske.

Predavanje je održano u sklopu obilježavanja Dana Međimurske županije u Muzeju Međimurja, a u sklopu predavanja učenici su imali priliku razgledati i izložbu ratne opreme, a mogli su čak i probati držati pušku. Povijesne činjenice o Domovinskom ratu i VRO „Bljesak“ učenici su dobili od neposrednih sudionika navedene ratne operacije, a radi se o međimurskoj postrojbi 34. inženjerijske bojne Čakovec koja je bila prva inženjerijska postrojba Hrvatske vojske i jedina postrojba iz Međimurske županije koja je sudjelovala u VRO „Bljesak“.

Kratak film, prezentacija i priče sudionika operacije dali su učenicima detaljniji uvid u ratna zbivanja, odnosno u neke pojedinosti koje se u udžbenicima ne mogu pronaći. Dinamično i zanimljivo predavanje, kao i hrabrost koju su iskazali pripadnici 34. inženjerijske bojne, na gimnazijalce su ostavili dubok dojam.

Sara Novak, 4.g

objavio: Gabrijela Detelj   datum: 2. 5. 2017.

« Kolovoz 2017 »

02.08.2017. 12:50
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet priprema provedbu postupka javne nabave za „Nabavu visokodostupnog sustava za upravljanje API pozivima u pilot projektu “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)”.

10.07.2017. 13:05
Ministrica Divjak dala podršku projektu e-Škole
Zahvaljujući pilot projektu „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“, 151 škola će od jeseni biti spremna za primjenu modernijeg poučavanja koje će obilovati novim sadržajima i mogućnostima, rečeno je danas na predstavljanju dosadašnjih rezultata ovog projekta kojeg provodi Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet.