Usavršavanje srednjoškolaca u govornoj izvrsnosti

Naša škola imala je čast 6. i 7. travnja ugostiti 1. školsku govornicu.

Školska govornica dvodnevni je stručni trening unaprjeđenja govorničkoga umijeća, a održana je pod vodstvom govornih trenera: Ines Carović, Davora Stankovića, Karle Zvonar i Tene Žganec. Tijekom dva dana polaznici su imali priliku naučiti mnogo novoga, upoznati se s govorničkim figurama i bontonom te modalnim izrazima koje bismo trebali koristiti tijekom sporazumijevanja. Treneri su, slušajući polaznike, ispravljali mane i savjetovali im što trebaju promijeniti u načinu izlaganja. Koristili su se i neverbalnim znakovima, ali i vježbama za glas i izgovor.

Cilj govornice bio je naučiti kako dobro prezentirati i održati govor ispred publike sa što manje poteškoća, a da nas pri tome ne zaskoči trema. Kako bi pokazali i primijenili znanje koje su stekli, polaznici su sami odabrali teme o kojima su održali govor u trajanju do 3 minute. Zadatak je bio držati se svoje kompozicije te biti što aktualniji u izboru teme i što uvjerljiviji u njezinu predstavljanju. Svi polaznici uspješno su izvršili zadatak, a nekoliko njih, koji su se izdvojili svojim radom, održali su govor na završnoj Govornijadi. Najbolja je bila Lucija Marčec, učenica 4. razreda, koja je govorila o subjektivnom ocjenjivanju eseja državne mature čime je zaslužila govorničku medalju. Bravo, Lucija!

Andreja Matjačić i Dora Balent, 1.d

objavio: Gabrijela Detelj   datum: 12. 4. 2017.

« Srpanj 2018 »

02.07.2018. 10:31
Ministarstvo znanosti i obrazovanja, CARNET i UNESCO surađuju u pripremi Strategije digitalne zrelosti škola
U sklopu provedbe projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)“ u Zagrebu se, od 2. do 4. srpnja 2018. godine, održava posljednja radionica Povjerenstva za izradu Strategije digitalne zrelosti škola. Radionicu organizira Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET kao nositelj pilot projekta e-Škole, u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja te stručnjacima iz UNESCO-a.

02.07.2018. 09:43
Webinar: Život Engleskog jezika u Školi za život
Ministarstvo znanosti i obrazovanja, u suradnji s Hrvatskom akademskom i istraživačkom mrežom - CARNET i i Hrvatskim udruženjem profesora engleskog, organizira webinar pod nazivom Život Engleskog jezika u Školi za Život. Webinar će se održati u ponedjeljak, 9. srpnja 2018. godine od 20 do 21 sat.