Ivan i Stjepan sudjelovali na „Novigradskom proljeću“

Dvojica naših učenika prvog razreda, Stjepan Petković i Ivan Munđar, od 1. do 8. travnja sudjelovali su u Školi stvaralaštva „Novigradsko proljeće“. Škola je to za darovite učenike koji se bave različitim jezično-umjetničkim aktivnostima. Naši su gimnazijalci bili pozvani na sudjelovanje u radionicama Škole stvaralaštva i ovo je za njih bila prava prilika da usavrše svoja znanja.

Boraveći tjedan dana u Novigradu, prisustvovali su radionicama vezanima uz ovogodišnju temu „Muzej muza“. Cilj svake radionice jest poticanje kreativnosti te stjecanje različitih praktičnih i socijalnih vještina.

Stjepan sudjeluje u Školi stvaralaštva već četvrtu godinu zaredom. Sudjelovao je u radu videodokumentarne i scenske radionice. Naučio je mnogo novih, zanimljivih i poučnih stvari koje neprekidno primjenjuje i usavršava i u radu naše škole, Dječjeg gradskog kazališta, kao i raznih udruga. Ivanu je ovo treća godina na Novigradskom proljeću te nam je ispričao kako mu je njegova radionica omogućila da spoji sliku i riječ: „Postoje različite radionice, a ona na kojoj sam ja sudjelovao bila je radionica slikovnice.  Uz zabavnu i uvijek veselu voditeljicu Sonju Ivić, uspio sam steći brojna nova iskustva te unaprijediti svoj talent za stvaranjem slika i pisanjem tekstova.“

Stjepan nam je ispričao kako je jako zadovoljan radom i komunikacijom sa svojim voditeljem Marijom Kovačem, profesionalnim glumcem i režiserom.

„On je kreativna i zabavna osoba te nas sve potiče na međusobnu suradnju, a svoje znanje s lakoćom prenosi na nas. Da se njegov trud zaista isplatio, nastojali smo prikazati na završnoj svečanosti gdje smo kao skupina izveli predstavu o nastanku drevnih grčkih Muza.“

I Ivan i Stjepan slažu se da su tijekom radionica mnogo toga naučili, ali i upoznali puno novih, a i susreli nekoliko starih prijatelja. Duboko se nadaju da će imati čast sudjelovati u Školi stvaralaštva i sljedeće godine.

Dora Balent i Stjepan Petković, 1.d

Ivan Munđar, 1.a

objavio: Gabrijela Detelj   datum: 10. 4. 2017.

« Prosinac 2017 »

15.12.2017. 10:14
Dovršena izrada svih 240 scenarija poučavanja
Objavom preostalih 70 scenarija za STEM predmete, Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet u suradnji s projektnim partnerima dovršila je izradu svih 240 scenarija poučavanja koji su razvijani u sklopu pilot projekta "e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola".

13.12.2017. 15:16
Webinar: SEN pupils in my class – There’s always one more question to be asked
U srijedu, 20. prosinca 2017. godine od 20 do 21 sat Hrvatsko udruženje profesora engleskog jezika u suradnji s CARNetom održat će webinar pod nazivom SEN pupils in my class – There’s always one more question to be asked.