Gimnazijalke sudjelovale na panel-diskusiji u Svetom Martinu na Muri

U Svetom Martinu na Muri u petak, 17. ožujka 2017. godine, održana je panel-diskusija pod nazivom "Uključenost žena u politički život Republike Hrvatske", a na panelu su sudjelovale i naše gimnazijalke, učenice 4. razreda u sklopu predmeta Politika i gospodarstvo.

Raspravljalo se o tome kako se žene, bez obzira na političku orijentaciju, trebaju međusobno podržavati te boriti protiv spolne diskriminacije u hrvatskoj politici, a istaknuta je i važnost informiranja mladih o ovakvim temama i njihovo uključenje u slične rasprave jer su upravo oni ti koji će ubuduće donositi promjene na političku scenu.

Ovu panel-diskusiju organizirala je Zajednica hrvatskih županija u suradnji s Međimurskom županijom, a sudjelovale su bivša predsjednica Vlade Jadranka Kosor, zamjenica zagrebačkog gradonačelnika Vesna Kusin, zamjenica gradonačelnika Labina Eni Modrušan, predsjednica Povjerenstva za ravnopravnost spolova Krapinsko-zagorske županije Tajana Broz i zamjenica međimurskog župana Sandra Herman.

Naše su se maturantice na kraju složile s glavnim zaključkom rasprave, a to je da bi u bliskoj budućnosti zastupljenost žena u politici trebala biti veća nego što je danas.

Lucija Naranđa, 4.d

objavio: Gabrijela Detelj   datum: 18. 3. 2017.

« Kolovoz 2017 »

02.08.2017. 12:50
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet priprema provedbu postupka javne nabave za „Nabavu visokodostupnog sustava za upravljanje API pozivima u pilot projektu “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)”.

10.07.2017. 13:05
Ministrica Divjak dala podršku projektu e-Škole
Zahvaljujući pilot projektu „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“, 151 škola će od jeseni biti spremna za primjenu modernijeg poučavanja koje će obilovati novim sadržajima i mogućnostima, rečeno je danas na predstavljanju dosadašnjih rezultata ovog projekta kojeg provodi Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet.