Digitalna revolucija u Gimnaziji

Digitalna revolucija događa se svuda oko nas, pa i u obrazovanju. Tehnologija koja se brzo mijenja nudi različite mogućnosti u transformaciji načina na koji se znanje prenosi i usvaja.

Do takve revolucije došlo je i u našoj školi u subotu, 11. ožujka 2017. godine, na radionici koju je vodio profesor Miljenko Blažeka, a tijekom koje je učenicima predstavljen novi način programiranja pomoću mikrobitova koje su omogućili Croatian Makers - Institut za razvoj i inovativnost mladih - IRIM.

BBC micro:bit uzbudljiva je nova tehnologija koju su razvili BBC, Microsoft i drugi partneri s ciljem masovne uključenosti programiranja u osnovne i srednje škole. Radi se o tehnologiji za koju je već razvijen bogat edukativni sadržaj. Mikrobitovi imaju brojne mogućnosti: pomoću njih se može mjeriti temperatura, može se koristiti kao kompas, ima u sebi bluetooth što mu omogućuje da se spoji na laptop, tablet ili mobitel, može se koristiti i za slanje poruka.

Neke od navedenih funkcija isprobali su i gimnazijalci i ostali oduševljeni, stoga željno iščekuju sljedeću priliku kad će ponovno moći "gledati u budućnost".

Silvestar Pofuk 2.a

objavio: Gabrijela Detelj   datum: 16. 3. 2017.

« Lipanj 2017 »

20.06.2017. 12:51
CARNet donirao sustav za praćenje kakvoće zraka Tehničkoj školi u Sisku
Tijekom dana mnogi od nas većinu vremena provode u zatvorenom prostoru – kod kuće, na poslu ili u školi. Kakvoća zraka koji udišemo u zatvorenom prostoru ima izravan utjecaj na naše zdravlje, a loša kakvoća zraka u zatvorenom prostoru može štetiti osjetljivim skupinama stanovništva u koje spadaju i djeca.

20.06.2017. 11:02
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet priprema provedbu postupka javne nabave za „Nabavu opreme za regionalne obrazovne centre u okviru projekta “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)” i „Nabavu visokodostupnog sustava za pohranu i analizu strukturiranih i nestrukturiranih podataka u okviru projekta “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)”.