Gimnazijalci s najboljom poduzetničkom idejom pobjednici YEC-a!

Projekt Mladi poduzetnici u Hrvatskoj (Young Entrepreneursin Croatia – YEC), u organizaciji međunarodne udruge studenata sa sjedištem u Varaždinu, već se petu godinu zaredom provodi u Gimnaziji Čakovec, a cilj na kojem rade edukatori iz stranih zemalja je pobuditi i razviti poslovan i marketinški duh u sudionicima. Učenici koji su sudjelovali u projektu dobili su zadatak da samostalno osmisle svoj prijedlog i koncept tvrtke temeljene na socijalnom poduzetništvu o kojem su učili tijekom petotjednih radionica koje su se odvijale u našoj Gimnaziji.

U petak 7. ožujka na svečanosti zatvaranja u Prvoj gimnaziji u Varaždinu priliku su dobili najbolji timovi iz 6 škola za predstavljanje svoje ideje. Grupa učenika koju su činili Tea Franjić, Matea Varga, SaraSenčar i Nikola Geršak osmislila je izradu i prodaju ekološki prihvatljivog nakita od recikliranog metala pod nazivom EJD (Eco JewelryDesign). Od ukupno 6 raznolikih i izvrsnih projekata, uz škole iz Varaždina, Koprivnice, Krapine i Čakovca, grupa učenika iz Gimnazije Josipa Slavenskog Čakovec svojim je prezentiranjem postigla izvrstan uspjeh i osvojila prvo mjesto. Čestitamo svim članovima grupe na pojedinačnom doprinosu koji je rezultirao ovako sjajnim uspjehom!

objavio: Nikola Geršak   datum: 21. 3. 2014.