Lara i Mihael na Državnom turniru mladih prirodoslovaca

Ove godine Hrvatska će se treći puta uključiti u međunarodno prirodoslovno eksperimentalno natjecanje IYNT (International Young Naturalist Tournament) za učenike do 16 godina. Ekipa od 6 članova bira se na Državnom turniru mladih prirodoslovaca koji se održao u Zagrebu 14. siječnja 2017. godine u prostorima Fakulteta elektrotehnike i računarstva.

U natjecanje su se eksperimentalnim radovima uključili učenici 1.f razreda, Lara Resman i Mihael Pristav uz pomoć mentora, profesora Kreše Trojka i Melite Sambolek te se plasirali u drugi odlučujući krug natjecanja koji će se održati početkom ožujka. Na ovom turniru odvijaju se znanstvene borbe - učenici osim prezentacije svojeg rada trebaju odgovarati na pitanja učenika oponenta i sudaca, ali također se moraju pokazati u ulozi oponenta i postavljati pitanja drugom učeniku o njegovom radu. Ovo prilično zahtjevno natjecanje vrlo je zanimljivo i dinamično, a zadane su teme koje učenici mogu birati vrlo raznolike i pokrivaju čitavo STEM područje.

Međunarodni turnir odvijat ċe se u Nanjingu u Kini od 30. lipnja do 4. srpnja 2017. godine. Držimo palčeve Lari i Mihaelu u novom krugu natjecanja!

objavio: Martina Mavrek   datum: 16. 1. 2017.

« Lipanj 2017 »

20.06.2017. 12:51
CARNet donirao sustav za praćenje kakvoće zraka Tehničkoj školi u Sisku
Tijekom dana mnogi od nas većinu vremena provode u zatvorenom prostoru – kod kuće, na poslu ili u školi. Kakvoća zraka koji udišemo u zatvorenom prostoru ima izravan utjecaj na naše zdravlje, a loša kakvoća zraka u zatvorenom prostoru može štetiti osjetljivim skupinama stanovništva u koje spadaju i djeca.

20.06.2017. 11:02
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet priprema provedbu postupka javne nabave za „Nabavu opreme za regionalne obrazovne centre u okviru projekta “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)” i „Nabavu visokodostupnog sustava za pohranu i analizu strukturiranih i nestrukturiranih podataka u okviru projekta “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)”.