Poviješću ulazimo u budućnost

Dobre vijesti stižu nam iz Hrvatskog državnog arhiva.

Na radionici održanoj u našoj školi u petak, 16. prosinca, gimnazijalcima je predstavljen projekt kojemu je cilj popularizirati Arhiv i njegovu djelatnost. Radionici su prisustvovali stručnjaci iz Zagreba te ravnatelj štrigovskog Arhiva.

Zadatak je snimiti kratki film u trajanju od 5 do 7 minuta koji bi predstavio dio povijesne građe koja se nalazi u Arhivu. Sudionicima projekta dopušteno je istraživati Arhiv, pogotovo ona mjesta koja nemamo prilike vidjeti tijekom uobičajenog posjeta. Bilo bi poželjno da svaka grupa snima u najbližem dostupnom arhivu, što bi za nas značilo, u Štrigovi. Završni film, koji će se snimati po grupama u koje su sudionici podijeljeni, predstavit će se na završnom festivalu u zagrebačkom Arhivu 2018. godine. Ovaj projekt uključuje učenike drugih i trećih razrede, ali i naše maturante kojima je ovo vjerojatno posljednja avantura prije odlaska iz škole. Osim što je spojio naše gimnazijalce, projekt je na europskom nivou, stoga naša škola ima priliku surađivati s drugim kolegama iz Hrvatske, ali i Europe. Nadamo se da će sličnih projekta biti još više!

Barbara Tišlarić, 4.g

objavio: Gabrijela Detelj   datum: 19. 12. 2016.

« Kolovoz 2017 »

02.08.2017. 12:50
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet priprema provedbu postupka javne nabave za „Nabavu visokodostupnog sustava za upravljanje API pozivima u pilot projektu “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)”.

10.07.2017. 13:05
Ministrica Divjak dala podršku projektu e-Škole
Zahvaljujući pilot projektu „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“, 151 škola će od jeseni biti spremna za primjenu modernijeg poučavanja koje će obilovati novim sadržajima i mogućnostima, rečeno je danas na predstavljanju dosadašnjih rezultata ovog projekta kojeg provodi Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet.