Novi susret STEM-ovaca

Početak vikenda ponovo je bio rezerviran za druženje uz znanost. Pedesetak gimnazijalaca u subotu, 10. prosinca, imalo je priliku prisustvovati predavanju doc.dr. Nikole Poljaka s Odsjeka za fiziku zagrebačkog Prirodoslovno-matematičkog fakulteta koji svoje znanstvene korijene vuče iz čakovečke Gimnazije. U svoju se školu vratio kako bi našim učenicima objasnio sve o antimateriji i aktualnim znanstvenim istraživanjima na tu temu.

Osim predavanja održane su i dvije radionice, jedna na temu svjetlosti (Neka bude svjetlost), a druga na temu tlaka (Tko ili što te tlači?) koje su učenici proučavali iz perspektive različitih prirodoslovnih predmeta kroz niz praktičnih aktivnosti. Novo subotnje druženje planira se za početak sljedećeg polugodišta, pa se svakako prijavite na vrijeme. Obavijest ćemo objaviti na web i facebook stranicama škole.

objavio: Martina Mavrek   datum: 11. 12. 2016.

« Lipanj 2017 »

20.06.2017. 12:51
CARNet donirao sustav za praćenje kakvoće zraka Tehničkoj školi u Sisku
Tijekom dana mnogi od nas većinu vremena provode u zatvorenom prostoru – kod kuće, na poslu ili u školi. Kakvoća zraka koji udišemo u zatvorenom prostoru ima izravan utjecaj na naše zdravlje, a loša kakvoća zraka u zatvorenom prostoru može štetiti osjetljivim skupinama stanovništva u koje spadaju i djeca.

20.06.2017. 11:02
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet priprema provedbu postupka javne nabave za „Nabavu opreme za regionalne obrazovne centre u okviru projekta “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)” i „Nabavu visokodostupnog sustava za pohranu i analizu strukturiranih i nestrukturiranih podataka u okviru projekta “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)”.