Maturanti u Zagrebu

Maturanti naše škole u dvije su grupe, jedna u srijedu (7. prosinca), a druga u četvrtak (8. prosinca) posjetili Zagreb.

Najprije su razgledali Hrvatski sabor na Markovom trgu na Gornjem gradu te prisustvovali sjednici Sabora pomno slušajući rasprave zastupnika s galerije

Jednu je skupinu maturanata oduševila izložba radova Alberta Giacomettija. Prva je njegova skulptura, koja dočekuje na ulazu u Umjetnički paviljon, "Čovjek koji hoda", jedan od najpoznatijih radova povijesti umjetnosti. Učenici su nakon izložbe pogledali predstavu SHAKEspeare na Exit u kojoj se trojica mladih glumaca izmjenjuju u više desetaka likova iz Shakespeareovih djela, prebacuju se iz uloge u ulogu, istovremeno zbijajući šale na svoj račun što je oduševilo i dobro nasmijalo naše učenike.

Druga je skupina maturanata posjetila izložbu Orašar – najljepša božićna bajka u Muzeju za umjetnost i obrt gdje su mogli razgledati dragocjene artefakte sa sanktpeterburške praizvedbe baleta Orašar kao što su originalni scenografski kartoni, skice za kostime, fotografije i nekoliko izvornih kostima. Ova izložba bio je samo uvod za uživanje u baletu Orašar koji su učenici pogledali u zagrebačkom Hrvatskom narodnom kazalištu.

Lana Slamek,4.a

objavio: Gabrijela Detelj   datum: 10. 12. 2016.

« Srpanj 2018 »

02.07.2018. 10:31
Ministarstvo znanosti i obrazovanja, CARNET i UNESCO surađuju u pripremi Strategije digitalne zrelosti škola
U sklopu provedbe projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)“ u Zagrebu se, od 2. do 4. srpnja 2018. godine, održava posljednja radionica Povjerenstva za izradu Strategije digitalne zrelosti škola. Radionicu organizira Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET kao nositelj pilot projekta e-Škole, u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja te stručnjacima iz UNESCO-a.

02.07.2018. 09:43
Webinar: Život Engleskog jezika u Školi za život
Ministarstvo znanosti i obrazovanja, u suradnji s Hrvatskom akademskom i istraživačkom mrežom - CARNET i i Hrvatskim udruženjem profesora engleskog, organizira webinar pod nazivom Život Engleskog jezika u Školi za Život. Webinar će se održati u ponedjeljak, 9. srpnja 2018. godine od 20 do 21 sat.