Svjetski dan filozofije uz Filozofski cafe

Kava? Da, molim. Jer najbolje razmišljamo kad smo opušteni, a upravo je takva bila i atmosfera Filozofskog cafea kojim se u Gimnaziji Josipa Slavenskog Čakovec i ove godine obilježio Svjetski dan filozofije.

Vjerovali ili ne, u četvrtak, 17. studenog 2016. godine, naši su maturanti u trinaestici ispijali kavu s profesorima, a počastili su se i grickalicama. Bila je to posebna prilika za raspravu  o demokraciji i odgoju.

Točnije, o našem obrazovnom sustavu. Razlike između profesora i učenika brzo su nestale te su se međusobno upustili u žestoku raspravu, naravno, uz puno smijeha. Nije nedostajalo ni dobre argumentacije, međusobnog poštivanja i razumijevanja, a čuli smo i pregršt zanimljivih ideja i rješenja. Profesori i učenici složili su se kako su našem obrazovnom sustavu potrebne promjene, no vrijeme je proletjelo i mnoge su stvari još ostale nedorečene.

Nadamo se da će ova opuštena rasprava biti poticaj češćem održavanju ovakvih radionica jer izgleda da se osim ovisnosti o kavi može steći i ona o filozofskom cafeu!

Mihaela Orehovec, 4.c

objavio: Gabrijela Detelj   datum: 17. 11. 2016.

« Kolovoz 2017 »

02.08.2017. 12:50
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet priprema provedbu postupka javne nabave za „Nabavu visokodostupnog sustava za upravljanje API pozivima u pilot projektu “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)”.

10.07.2017. 13:05
Ministrica Divjak dala podršku projektu e-Škole
Zahvaljujući pilot projektu „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“, 151 škola će od jeseni biti spremna za primjenu modernijeg poučavanja koje će obilovati novim sadržajima i mogućnostima, rečeno je danas na predstavljanju dosadašnjih rezultata ovog projekta kojeg provodi Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet.