Gimnazijalci zasjali na Lidranu

Budući da su brojni učenici naše škole nakon Županijske smotre Lidrano predloženi za državnu razinu, književne i dramske snage Gimnazije Josipa Slavenskog ponovno su se predstavile u najboljemu svjetlu od 6. do 8. travnja u Šibeniku.

Ana Zrna predstavila se monologom „Kiklop“ za koji se pripremala s profesoricom Zdravkom Skok. Franko Goričanec, čija je mentorica također profesorica Zdravka Skok, na smotri je sudjelovao sa svojim literarnim radom "Moj supertata". Lara Lovrec i Karla Ladić i njihova mentorica profesorica Barbara Markač-Despinić predstavile su radijsku emisiju „Samo sebi jednako“ koja je već izuzetno hvaljena na županijskoj smotri. Laura Majer predstavila je novinarski tekst „Moja su vrata rečenice“, intervju s Kristijanom Novakom, uz mentoricu profesoricu Zlatku Grahovec. Svi su učenici pohvaljeni za trud i kontinuirani rad koji je urodio odličnim rezultatima, a žiri su posebno oduševile učenice Antonija Mrla i Nina Bočkaj koje su nastupile u predstavi „A gdje smo sad“ za koju su tekst napisale same. Uz pomoć profesora Ivana Pranjića, prikazale su život šesnaestogodišnjaka i probleme u tom burnom razdoblju.

Čestitamo svim učenicima i njihovima mentorima!

objavio: Martina Mavrek   datum: 18. 4. 2016.