4.f i 4.g na zanimljivom i sadržajnom izletu u Zagrebu

U četvrtak, 14. travnja 2016. godine nakon nastave u jutarnjoj smjeni krenuli smo u Zagreb. Cijelim nas je putem pratila jaka kiša, ali smo svojim dolaskom ubrzo razvedrili tmurni i kišni Zagreb.

Prvo smo prošetali do Povijesnog muzeja u kojem smo ponovili gradivo o Drugom svjetskom ratu na izložbi „'45.“. Uz stručno smo vodstvo pratili izložene predmete i slušali stvarne priče o različitim stradanjima i patnjama ljudi te izuzetno burne 1945. godine. Nakon razgledavanja izložbe slijedilo je razgledavanje Hrvatskog sabora. Prvo nas je dočekao saborski zastupnik Peđa Grbin koji je spremno i opsežno odgovorio na sva naša pitanja, a nakon toga se rado, uz širok osmijeh, fotografirao s učenikom Bornom Bilasom.

Zatim smo se tiho smjestili i uozbiljili na balkonu saborske dvorane te nakratko pratili zasjedanje Sabora. Na kraju smo čuli još neke informacije o povijesti Sabora i već pomalo nestrpljivi, ali puni novih iskustava, krenuli u osvajanje zagrebačkih ulica. Ručak, šetnja, kavica na Cvjetnom, šoping i ostale zabavne aktivnosti opustile su nas te smo uz dobro društvo brzo dočekali ponovno okupljanje kod bana Jelačića. Zatim smo se uputili prema kazalištu Exit. Pogledali smo predstavu „Kauboji“ koja je, iako je  trajala tri sata, cijelo vrijeme bila praćena smijehom publike. Zanimljivi su likovi tijekom predstave međusobno postajali sve povezaniji i bolji prijatelji i sve više prirastali srcima publike. Nakon velikog završnog pljeska i oduševljenja, emocije su se smirile na putu prema autobusu. Potpuno ispunjeno popodne i večer ostavili su na nas puno pozitivnih utisaka te smo zaspali s lijepom uspomenom i željom da sljedeći dan odmorni razmijenimo dojmove.

Marija Šprem, 4.g

objavio: Martina Mavrek   datum: 15. 4. 2016.