Događanja

Odbojkašice srebrne

U ponedjeljak, 11. travnja 2016. godine, u Areni Varaždin održano je Poluzavršno državno natjecanje Republike Hrvatske u odbojci za djevojke. Međimursku županiju predstavljale su naše gimnazijalke koje su se za natjecanje vrijedno pripremale, čak i za vrijeme proljetnih praznika.

Na natjecanju su, uz naše djevojke, sudjelovale još tri ekipe iz susjednih županija: Slatina iz Virovitičko-podravske, Križevci iz Koprivničko-križevačke i Ivanec iz Varaždinske županije.

Ždrijeb je našim odbojkašicama odredio prvi nastup protiv križevačke ekipe. Očekivano su došle do pobjede od 2:0 i plasmana u finalnu utakmicu protiv pobjednica iz susreta Slatine i Ivanca, a to su na kraju bile gimnazijalke iz Ivanca.

Trenerica IviaTrupković, prof. uložila je mnogo napora u motivaciju ekipe, a želja za pobjedom i plasmanom na Završno državno natjecanje bila je velika. Prvi set bio je izjednačen do dvadesetog poena, no nakon nekoliko pogrešaka naših djevojaka, osvojile su ga Ivančanke. Odlučne osvojiti drugi set, naše su odbojkašice krenule hrabro i borbeno, no nedostatak igračice iz prve postave (Maja Cmrečnjak nije nastupila zbog ozljede) i manjak sreće u nekim dijelovima susreta bio je jezičac na vagi u korist protivnica. Rezultat je bio 2:0 za gimnazijalke iz Ivanca koje su se pobjedom plasirale na završnicu u Poreč, a naše djevojke osvojile su srebrnu medalju. Za „Gimnazijalac“ su igrale: Inka Varga, Petra Posedi, Paula Pufek, Lea Heric, Dina Sabol, Iva Bulović, Tiara Žibek, Monika Lovrec, Jasmina Horvat, Klara Novak, Lorena Remenar i Mia Mađarić, a mentorica ekipe bila je Suzana Trupković, prof. mentor.

objavio: Martina Mavrek   datum: 13. 4. 2016.