Gimnazijalci uspješni na Lidranu

Dana 2. ožujka 2016. godine, održana je 25. županijska Smotra LiDraNo u prostorima Centra za kulturu Čakovec. Škola organizator ove je godine bila Ekonomska i trgovačka škola Čakovec koja se uz Tehničku školu Čakovec, Gimnaziju Josipa Slavenskog Čakovec, Srednju školu Čakovec te Srednju školu Prelog predstavila na pozornici.

Samo su najbolji predloženi za prolaz na državnu razinu. Naši gimnazijalci pokazali su talent na svim područjima. Tako je Ana Zrna predložena za državnu smotru s monologom „Kiklop“ Ranka Marinkovića (mentorica profesorica Zdravka Skok). Dramsko-scenskom igrom očarale su nas učenice Antonija Mrla te Nina Bočkaj izvevši „A gdje smo sad“, predstavu temeljenu na tekstu koji su same napisale. Uz njih, tu je i „Vijetnam“ koji su prema pjesmi Wislawe Szymborske odigrali učenici Goran Posavec, Leon Marciuš, Luka Strniščak, Anja Posavec, Petra Gašparić, Petar Pranjić i Dorotea Koščak koje je pripremio profesor Ivan Pranjić. Osim toga, u kategoriji literarnih radova, za državno natjecanje predložen je i Franko Goričanec s radom „Moj supertata“ (mentorica profesorica Zdravka Skok) te Laura Majer sa samostalnim novinarskim radom „Moja su vrata rečenice“ uz mentorstvo profesorice Zlatke Grahovec. Predložena je i radijska emisija „Samo sebi jednako“ učenica Lane Lovrec i Karle Ladić čija je mentorica profesorica Barbara Markač – Despinić te tri školska lista od kojih je prvi Čagi. Predstavnik redakcije je učenik Hrvoje Novak, a mentorica Helena Zečar Lajtman.

Hrvoje Novak, 2.g

Autor fotografija: Ekonomska i trgovačka škola Čakovec

objavio: Martina Mavrek   datum: 9. 3. 2016.