Rukometaši brončani

Već tjedan dana nakon županijskog natjecanja, u petak, 26.veljače 2016. godine, u varaždinskoj „Areni“ održano je Poluzavršno državno natjecanje u rukometu za mladiće za srednje škole. ŠŠD „Gimnazijalac“, kao prvak Međimurske županije, predstavljao je županiju na poluzavršnici.

Uz naše mladiće, na natjecanju su sudjelovale ekipe iz Slatine, Ivanca i Koprivnice. U prvom kolu gimnazijalci su igrali s ekipom iz Slatine i, nažalost, izgubili od bolje i kompletnijemomčadi usprkos borbenosti i želji za pobjedom. Poraz ih je doveo u borbu  za broncu s poraženima iz drugog susreta između Ivanca i Koprivnice, a to je bila ekipa iz Gimnazije Fran Galović Koprivnica. Nakon tuge zbog poraza u prvoj utakmici, ekipu je trebalo motivirati za novu borbu i smoći snage za dobru igru. Dečkima je to uspjelo, porazili su vršnjake iz susjedne županije i osvojili broncu.

U finalu je ekipa Ivanca pobijedila „Marul“ iz Slatine nakon izvođenja „sedmeraca“ i tako se plasirala na Zavšno državno natjecanje.

Našim mladićima, pod mentorstvom prof. Suzane Trupković i stručnim vodstvom  trenera Matije Kraljića, čestitamo i želimo još više uspjeha u narednim godinama. Za „Gimnazijalac“ su igrali: Filip Goričanec, Ivan Srnec, Nikola Munđar, Karlo Kranjec, Dominik Jambrošić, Sven Hrešć, Luka Lukman, Filip Hudin, Lovro Tkalčec, Leon Marciuš, Leon Novak i Domagoj Kanižaj.

objavio: Martina Mavrek   datum: 28. 2. 2016.