Županijsko Natjecanje u rukometu za djevojke

U utorak, 23. veljače 2016. godine, gimnazijske rukometašice odradile su svoj zadatak sudjelovanjem na županijskom Natjecanju koje se održalo u dvorani Graditeljske škole. Nažalost, natjecanju su se odazvale svega tri ekipe i to iz Ekonomske i trgovačke škole, Srednje škole Čakovec i Gimnazije Josipa Slavenskog Čakovec.

Po poznatom sustavu natjecanja za tri ekipe, odigrana su tri susreta gdje su ekipe igrale utakmice svaka sa svakom. Naše gimnazijalke otvorile su turnir susretom s „Ekonomistom“. Nakon značajne smjene vrsnih rukometašica koje su završile svoje školovanje u Gimnaziji, na redu je bio „pomladak“ ekipe. Nakon dva kratka treninga (nažalost, premalo), nisu mogle pružiti očekivano velik otpor ekonomisticama pa je susret izgubljen.

Odmah potom, turnir je nastavljen susretom s ekipom „Svjetlosti“ koja se pokazala organiziranijom, kvalitetnijom te tako nanijela drugi poraz našim djevojkama. Borbenosti i zalaganja nije nedostajalo, neke su djevojke pružile i više no što trenutno mogu što je velika motivacija za naredne godine.

Naše su djevojke završile natjecanje na trećem mjestu, no nema razloga za razočaranje jer su dostojno predstavljale našu školu. Želimo im više sreće u narednim godinama. Prvo mjesto je nakon treće utakmice turnira i neizvjesne završnice osvojila ekipa „Svjetlosti“ tijesnom pobjedom nad „Ekonomistom“.

Pod mentorstvom Suzane Trupković, prof. mentor, za „Gimnazijalac“ su igrale: Katarina Kovačević, Dina Glad, Nikolina Ladić, Ena Car, Lorena Herman, Elena Opačak, Lidija Okreša, Sara Strbad, Martina Mlinarić, Gabrijela Kovač, Laura Režek, Ana Glavina i Jana Kovač.

objavio: Martina Mavrek   datum: 24. 2. 2016.