Još jedno izvrsno izdanje Sajma dobrote

U okviru 16. Sajma dobrote otvoren i novi dio Gimnazije

Posljednji dan polugodišta, ove godine 23. prosinca, u Gimnaziji Josipa Slavenskog Čakovec rezerviran je za Sajam dobrote, humanitarni događaj kojim gimnazijalci već 16 godina pokazuju svoju humanost pomažući onima kojima je to najpotrebnije. Ove godine Sajam je bio još posebniji jer je u nazočnosti župana Međimurske županije gospodina Matije Posavca otvoren novi dio škole. Uz to održana je dodjela Županijske nagrade Najvolonter/ka.

Tema ovogodišnjeg Sajma bile su bajke, pa su marljivi i kreativni gimnazijalci pokazali svoju maštovitost na prodajnoj izložbi svojih rukotvorina. Škola se pretvorila u veliku knjigu bajki, u jedan velik, veseljem ispunjen prostor.

U zabavnom dijelu programa, koji je obično najatraktivniji,  gimnazijalci su izvodili pjesme iz animiranih filmova. No, koliko god crtićko šarenilo bilo privlačno, učenici su najviše iščekivali profesorski dio zabavnog programa. Naime, središnji dio programa činila je gimnazijska inačica showa Tvoje lice zvuči pozanto, a nastupili su profesor Damir Rodiger kao Massimo Savić, profesorica Tamara Srnec i profesor Ivan Pranjić kao Gabi i Arsen Dedić. Profesorice Martina Mavrek i Darinka Pintarić utjelovile su Madonnu, dok je profesorica Ivanka Virgej bila Tereza Kesovija. Profesorice Ivana Šimunić, Sanela Petković, Nina Mikolaj Varga i Zlatka Grahovec bile su ženski bend Divas te su uz Generala Wooa, odnosno profesora Krešimira Trojka, otpjevale pjesmu Bon appetit. Kao dodatno iznenađenje, profesorica Mirjana Vidović izvela je Pometov monolog iz komedije Dundo Maroje Marina Držića. Profesori su ugodno iznenadili svojim vokalnim sposobnostima te sve zabavili svojim nastupima.

Sajam je samo kulminacija aktivnosti koje su se počele događati u petak 18. prosinca kada je održan gaming turnir, odnosno natjecanje u igranju računalnih igara. Finale turnira odigrano je na samom Sajmu.

U ponedjeljak, 21. prosinca održana je Večer smijeha uz goste iz Studija smijeha iz Zagreba, čija je članica Marina Orsag, uz svoju gošće Jelenu Mandarić, gostovala u Gimnaziji i zabavljala prisutne šalama na svoj i tuđi račun do suza.

Večer knjige i Večer filma održani su u utorak 22. prosinca. Učenici su imali priliku razgovarati o književnim temama ili pogledati film u dobrom društvu svojih kolega uz kokice i sok.

Velik dio donacija sa Sajma prikupljen je prodajom srećki za tombolu na kojoj je bilo 400 nagrada te aukcijom ispričnica.

I na kraju, važno je istaknuti da je cilj ovogodišnjeg Sajma dobrote ostvaren. Uz odličnu zabavu i zajedništvo prikupljeno je 28 298 kuna koji će biti donirani Crvenom križu Hrvatske, Azilu za napuštene životinje Prijatelji Čakovec te fondu Prijatelj prijatelju, koji pomaže gimnazijalcima.

Stoga, hvala svima koji su na bilo koji način doprinijeli ovoj plemenitoj akciji!

objavio: Martina Mavrek   datum: 23. 12. 2015.