Gimnazijalci sudjelovali na snimanju 50. Pisaca na mreži

U srijedu 2. studenoga 2015. u Osnovnoj školi Kajzerica u Zagrebu održan je pedeseti susret u okviru programa Pisci na mreži. Kao škola koja od samoga početka vrlo aktivno sudjeluje u programu, Gimnazija Josipa Slavenskog Čakovec pozvana je na samo snimanje susreta, a školu su predstavljale učenice Katarina Kovačević i Laura Majer te profesorica Zlatka Grahovec.

Čast da bude pedeseti „pisac u mreži“ imao je karizmatični Senko Karuza, pisac rodom s Visa, poznat po svojim kratkim pričama. Susret je slijedio uspješnu formulu dosadašnjih Pisaca na mreži: s piscem razgovaraju začetnici i voditelji projekta Miroslav Mićanović i Mirela Barbaroša-Šikić iz Agencije za odgoj i obrazovanje, a uključuju i pitanja virtualnih sudionika: učenika, profesora i drugih koji susret prate preko interneta. Karuza je sve sudionike nasmijao svojim odgovorima, a svečanome ozračju doprinijeli su i učenici X. gimnazije koji su izveli uglazbljeni dio Karuzine priče.

Tehničku podršku ovome specijaliziranome webinaru daje tvrtka Aquilonis i udruga Magistra Nova, a webinar učenicima omogućuje upoznavanje suvremenih hrvatskih pisaca i njihovih načina života, stavova o pisanju, čitanju, prevođenju, obrazovanju i lektiri. Projekt je započeo 2011., a prvi gost bio je Zoran Ferić. Od onda tijekom školske godine jednom mjesečno u susretu sudjeluju manje ili više poznati hrvatski pisci. Jedan od njih bio je i bivši učenik Gimnazije Kristian Novak, autor nagrađivanoga romana Črna mati zemla.

Na pitanje koliko će se još susreta održati organizatori su odgovorili: „S ovim nastavljamo sve dok nam ne ponestane pisaca. A kada se to dogodi, počinjemo ispočetka.“ Nadamo se da će tako i biti.

Više o projektu i dosadašnjim susretima pročitajte i pogledajte na sljedećoj poveznici: http://www.aquilonis.hr/Poslovanje/pisci-na-mrezi.html

Laura Majer

objavio: Martina Mavrek   datum: 4. 12. 2015.