Naša škola opet u društvu najboljih

Prošli tjedan izvijestili smo o zahvalnici koju je Gimnazija primila od Fakulteta elektrotehnike i računarstva. Ovog tjedna takvo priznanje stiže s Fakulteta strojarstva i brodogradnje koji je 27. studenog 2015. godine obilježio 96. obljetnicu osnutka, rada i postojanja.

Tim je povodom dekan FSB-a, prof. dr. sc. Zvonimir Guzović okupljenim uzvanicima, gostima, profesorima i studentima predstavio sve značajnije uspjehe i rezultate u protekloj akademskoj godini. Okupljenima su se obratili i rektor Sveučilišta prof. dr. sc. Damir Boras, zatim prof. dr. sc. Vedran Mornar, ministar znanosti, obrazovanja i sporta i dr. sc. Stjepan Jecić, akademik te dugogodišnji profesor i nekadašnji dekan FSB-a.

Tom prilikom nagrađeni su najbolji studenti, zaposlenici i srednje škole iz kojih dolazi najviše najboljih studenata, a među njima i Gimnazija Josipa Slavenskog Čakovec. Napomenimo da je samo 6 srednjih škola dobilo ovo ugledno i prestižno priznanje: Tehnička škola Ruđera Boškovića Zagreb, II., V. i XV. gimnazija iz Zagreba, Prva gimnazija iz Varaždina i Gimnazija Josipa Slavenskog Čakovec.

Izuzetno smo ponosni što su među nagrađenim studentima i naši nekadašnji učenici. Luka Kovačić, Patrik Radas i Danijel Zadravec, bivši gimnazijalci, danas studenti na FSB-u, dobitnici su nagrade za posebno uspješne studente od strane tvrtki. Sponzor Patrikove i Danijelove nagrade je tvrtka Elektrometal - distribucija plina d.o.o. Bjelovar. Posebno treba istaknuti da je Danijel Zadravec drugu godinu zaredom dobitnik Nagrade Davorin Bazjanac kao najbolji student prema uspjehu koji je ostvario tijekom školovanja. Luku Kovačića nagradila je tvrtka INETEC iz Zagreba. Luka, koji je bio odličan učenik prirodoslovno-matematičke gimnazije, izvrstan je student pete godine, višestruko je nagrađivan, a Nagradu Davorin Bazjanac primio je prošle godine.

Čestitamo!

objavio: Martina Mavrek   datum: 1. 12. 2015.