Koncert u čast Ljube Kuntarića

U četvrtak, 29. listopada, u Centru za kulturu Čakovec održan je koncert u čast skladatelju i kantautoru Ljuboslavu Kuntariću povodom njegova devedesetog rođendana. Ovaj je uspješni skladatelj uglazbio više stotina pjesama, a za neke je napisao i tekst. Bavio se i crkvenim skladbama (pretežno psalmima), ali i tamburaškima te tradicionalnim međimurskim pjesmama.

Na koncertu su sudjelovali brojni gosti koji su izvodili Kuntarićeve skladbe: dječji zbor Čakovečki mališani, Armando Puklavec, Vesna Ljeljak Petković, Tamburaški orkestar Stjepan Bujan Stipić, Pjevački zbor Josip Štolcer Slavenski, Olga i Bojan Šober, Ana Labazan i, naravno, naš gimnazijski zbor. Naši su se gimnazijalci ovoga puta predstavili dvjema starijim skladbama (Autobus Calypso i Kad si kupim mali motorin) koje su sredinom prošloga stoljeća bile više puta nagrađivane na brojnim glazbenim festivalima. Izvedbe su bile popraćene koreografijama, a izvedene su pod stručnim vodstvom prof. Damira Rodigera. Na kraju priredbe svi su izvođači zajedno izveli dobro nam znanu pjesmu Ta tvoja ruka mala. Koncert je završio gromoglasnim pljeskom zadovoljne publike i širokim osmjesima domaćina i samog Ljube Kuntarića.

Hrvoje Novak, 2.g

objavio: Martina Mavrek   datum: 9. 11. 2015.