Samo još jedanput

Spisateljica i radijska voditeljica Višnja Biti 28. listopada ove godine održala je predstavljanje svoje knjige „Samo još jedanput“ u Zgradi Doma sindikata u Čakovcu. Predstavljanju su bili nazočni članovi Koordinacijskog odbora akcije „Grad Čakovec – prijatelj djece“, učenici i profesori iz mnogih međimurskih škola te ostali gosti. Među njima su bili i učenici naše Gimnazije.

Predstavljanje je započela urednica knjige Slavenka Halačev predstavivši autoricu knjige. Nakon nje, o knjizi koja se bavi problematikom droga kod mladih, govorila je i autorica. Kako sama kaže, kao svoj životni poziv izabrala je proučavanje odgoja te pomaganje mladima. Već je trideset šest godina voditeljica emisije „Zašto tako“ koja se emitira u Obrazovnom programu Hrvatskoga radija, a govori o mladima i njihovim problemima odgoja, obrazovanja i odrastanja. Objašnjava kako je ova knjiga nastala sabiranjem potresnih svjedočanstava ovisnika i bivših ovisnika. Kroz vlastita iskustva s tinejdžerima, koji su se našli u stupici neke od ovisnosti, opisuje njihove živote. Ne daje nam recept za izlječenje niti cjepivo koje će nas učiniti imunima na taj problem, već nas potiče da suosjećamo i da razmišljamo o tom problemu.

Nakon nje govorila je i autorica uvoda knjige prof.dr.sc. Marina Kuzman koja je pobliže objasnila djelovanje droga te opasnost od ovisnosti. Osim autorice, i ona je poslala jaku poruku te pobliže objasnila aktualni problem droga.
Predavanje je završilo pitanjima publike te intervjuima zainteresiranih.

Maja Nedeljko, 2.b

objavio: Martina Mavrek   datum: 5. 11. 2015.