Radionica oduševila mališane

U Gimnaziji održana radionica na temu svjetlost za djecu iz Dječjeg vrtića „Cipelica“

Učionica fizike naše škole nedavno je bila mjesto uzbuđenja i radoznalosti. Naime, 14. listopada 2015. tamo se održala radionica na temu svjetlost za djecu iz Dječjeg vrtića „Cipelica“. Radionicu je pripremila i vodila profesorica Melita Sambolek uz pomoć učenika četvrtih razreda. Iz 4.b razreda sudjelovao je David Horvat, iz 4.d učenice Manuela Hajdinjak, Eva Kolarek, Elena Novak i Klara Peter, iz 4.e Ana Horvat i Lovro Tkalčec, a iz 4.f  Lorena Novak. Cilj radionice bio je probuditi interes za znanost kod djece i pokazati im kako fizika može biti zanimljiva i zabavna. Radionica je jedna u nizu održanih u sklopu projekta Gledam, istražujem, učim koji je podržala Privredna banka Zagreb.

Koji su predmeti prozirni, a koji neprozirni, kakvu sliku vidimo u zrcalu, kako napraviti povećalo, koji je redoslijed duginih boja, kamo je nestao čarobni novčić, kako nastane sjena i još mnogo zanimljivih pitanja i odgovora  svladali su petogodišnjaci uz maštovite pokuse i malu pomoć gimnazijalaca. Dobro su se zabavili i ponešto naučili te na kraju s osmjehom na licu i velikim „hvala“ pozdravili naše učenike i profesoricu i otišli s novim lijepim zabavnim iskustvom.

Eva Kolarek

objavio: Eva Kolarek   datum: 20. 10. 2015.