Naši maturanti na sajmu britanskih sveučilišta

Iako je školska godina tek započela, naši maturanti već ozbiljno razmišljaju o svojim životnim pozivima i fakultetima koji će ih do tamo dovesti. Iako o hrvatskim fakultetima i maturi znaju gotovo sve, oko upisa na strane fakultete malo im se teže snaći zbog različitih sistema u pojedinim državama EU.

Upravo im je iz tog razloga udruga UniWorld, međunarodna organizacija koja surađuje s mnogo sveučilišta i pruža besplatno savjetovanje za studiranje u inozemstvu, omogućila odlazak na sajam britanskih sveučilišta - Study Abroad Day i predavanje o financiranju boravka u Velikoj Britaniji za vrijeme studija u sklopu sajma. Tako su naši maturanti u četvrtak 15. listopada svoje popodne korisno iskoristili, te zajedno s kolegama iz Srednje škole Čakovec i varaždinske Prve gimnazije saznali kako mogu uzeti studentski zajam, ali i raditi za vrijeme studiranja, te se raspitali o kriterijima za prijavu. Na sajmu, koji se održao u zagrebačkoj IV. gimnaziji, predstavili su se mnogi renomirani fakulteti iz Engleske i Walesa - Edge Hill University, Swansea University, University of Bradford, University of South Wales, University of Derby, University of Sunderland, University of Worcester, Buckinghamshire New University, Middlesex University London, University of Northumbria, Leeds Beckett University i University of Essex.

Svi znamo da za naše maturante ništa nije nemoguće, te im stoga želimo puno sreće pri upisima na željene fakultete, bili oni u Hrvatskoj ili bijelome svijetu!

Iva Ružić, 4.e

objavio: Iva Ružić   datum: 20. 10. 2015.