Gimnaziju na Dan otvorenih vrata posjetio zavidan broj osmaša

U subotu, 30. svibnja Gimnazija Josipa Slavenskog otvorila je svoja vrata brojnim osnovnoškolcima i njihovim roditeljima koji su htjeli saznati više o upisima u ovu školu, ali i programima te zanimljivostima koje nudi jedna od najboljih škola u Republici Hrvatskoj. Kako bi osmaši doživjeli čari gimnazijskog života, gimnazijalci i profesori pripremili su za njih zanimljive i poučne radionice iz gotovo svih predmeta, ali i izborne i fakultativne nastave koje se održavaju u Gimnaziji. Tako su mogli sudjelovati u jezičnim pitalicama, kemijskim pokusima, malim školama stranih jezika, radionicama iz matematike i fizike, novinarskoj radionici, svratiti do čitateljskog kutka i dobiti preporuku za dobru knjigu, pogledati prezentacije o učeničkim izletima, isječke s nastupa gimnazijskog zbora, izložbu brojeva Čagija – lista učenika Gimnazije Josipa Slavenskog…, ali i osobno pitati profesore i učenike o svemu što ih je zanimalo o školi.

Pitanja je bilo mnogo, a o iskustvu s Dana otvorenih vrata možete pročitati u dva uratka s novinarske radionice budućih učenica naše škole:

Julija iz I. osnovne škole Čakovec

U razgovoru s učenicima Gimnazije Josipa Slavenskog saznala sam ono što me zanimalo. Sudeći po njihovim riječima, svi profesori, uključujući i školsku pedagoginju, susretljivi su i pomažu učenicima. No očekuju i određeni trud i ako ću htjeti postići odličan uspjeh, morat ću redovito učiti i ne ostavljati gradivo za dan prije ispita. Na izletima im je uvijek zabavno, a najviše se raduju maturalcu u trećem razredu. Preporučili su mi ovu školu zbog mnogo mogućnosti koje pruža, odlične pripreme za fakultet i dobrog društva. Jedva čekam da se upišem i pokažem sve što znam!

Berta i Lea iz Osnovne škole Macinec

Tijekom sudjelovanja u novinarskoj radionici učenici Gimnazije odgovorili su nam na pitanja koja su nas najviše zanimala o ovoj školi. Saznale smo da učenje i profesori nisu tako strašni kao što svi pričaju, ali treba se potruditi i učiti redovito ako želimo imati dobre ocjene. Gimnazijalci su istaknuli dobre prijatelje, zajedništvo i druženje kao najbolje strane ove škole. Kažu kako se uz sve obaveze stigne izlaziti te da ćemo u Gimnaziji steći prijatelje za cijeli život. Ipak, upozorili su nas da se za odličan uspjeh mora potruditi malo više te da se na vrijeme primimo knjige. Stekle smo pozitivno mišljenje o ovoj školi i jedva čekamo jesen da i same iskusimo izazove koji nas čekaju.

Gimnazijalci i njihovi nastavnici raduju se jeseni i ponovnom susretu s novim učenicima Gimnazije Josipa Slavenskog!

Autorica: Maria Levačić, 1. b

objavio: Maria Levačić   datum: 3. 6. 2015.