Tea Franjić osvojila prvo službeno priznanje u fotografiji

Tea Franjić ljepotu sporta prenosi na fotografiju

Tea Franjić, maturantica Gimnazije Josipa Slavenskog u Čakovcu, talentirana je fotografkinja specijalizirana za brze pokrete na sportskim borilištima. Tako je u travnju 2015. osvojila i svoje prvo službeno priznanje - drugo mjesto u natječaju za najbolju sportsku fotografiju koji su organizirali Hrvatski školski sportski savez i Hrvatska olimpijska akademija.

Tea se za fotografiju zainteresirala u sedmom razredu osnovne škole kada je njezin otac, želeći se iz hobija baviti fotografijom, kupio ozbiljniju opremu za ovu aktivnost. Njezino omiljeno područje fotografiranja je sport, a posebno klasični i latinoamerički plesovi. Možda zato što se i sama iz hobija time bavi. Prvo službeno priznanje osvojila je za svoju fotografiju mladog gimnastičara, no važnija su joj priznanja druge vrste.

„Nikada svoj rad nisam gledala kroz priznanja u nekom profesionalnom smislu. Najviše me raduju riječi hvale ljudi koje fotografiram, kada vidim koliko im znači imati dobru fotografiju s nekog njima važnog događaja. Također mi puno znače pohvale drugih fotografa“, pojasnila je Tea.

Redovno fotografira i za Čagi, školski list, a radila je Salsa Beach Splash Festival te Kizombafever.

Izvor: Srednja.hr

fotografije: Tea Franjić

objavio: Petra Bobić   datum: 7. 5. 2015.