Gimnazijalke osvojile drugo mjesto na poluzavršnici Državnog prvenstva u rukometu

Gimnazijalke druge u rukometu

U ponedjeljak, 23. ožujka 2015. Savez školskih sportskih društava Međimurske županije bio je domaćin poluzavršnice Državnog prvenstva u rukometu za djevojke. Turnir je održan u dvorani Graditeljske škole u Čakovcu, a sudjelovale su četiri ekipe – pobjednici županijskih natjecanja naše i susjednih županija.

Ždrijeb je odredio preliminarne susrete naših rukometašica, koje su nastupale u okrnjenom sastavu zbog bolesti, i djevojaka iz Virovitice koji je rezultatom 22:10 završio u našu korist te susret Koprivničanki i Varaždinki koji su dobile djevojke iz Gimnazije Fran Galović iz Koprivnice istim rezultatom. Treće su mjesto osvojile rukometašice iz Virovitice pobjedom nad II. gimnazijom iz Varaždina.

Finalna utakmica između naših rukometašica i Koprivničanki trebala je biti odluka o tome tko će otići na završnicu Državnog prvenstva u Poreč. Susret su obilježili odlučna borba, lijepi rukometni potezi i brza kvalitetna igra, no već su na samom početku utakmice Koprivničanke pokazale koliko su jako željele pobjedu. Susret je završio u njihovu korist nakon sjajne igre u obrani i brzim, organiziranim napadima. Tako je jedna odlična rukometna generacija naše škole zaustavljena nakon tri uzastopna sudjelovanja i krasnih rezultata na dosadašnjim završnicama.

Četvrtu su završnicu u ponedjeljak pokušale ostvariti: Stela Posavec, Paula Posavec, Ira Resman, Hana Laptoš, Ena Car, Nikolina Ladić, Katarina Kovačević, Lorena Herman, Snježana Kodba i Elena Opačak. Rukometašice je vodila Suzana Trupković, prof. mentor.

Autor: Suzana Trupković, prof. mentor

objavio: Suzana Trupković   datum: 27. 3. 2015.